March 31, 2016Write a few sentences to tell people about your store (the kind of products you sell, your mission, etc). You can also add images and videos to help tell your story and generate more interest in your shop.

To edit the content on this page, go to the Pages section of your Shopify admin.

Kolagen na zmarszczki

Kolagen na zmarszczki

W dobie medycyny estetycznej coraz mniej mówi się o naturalnych sposobach na przedłużenie młodości. Zapomina się również o tym, jak naturalne uzupełnienie niedoborów może efektywnie i jednocześnie trwale pomóc nam w zminimalizowaniu skutków procesów starzenia.

Czy to konieczne?

Dla tych, dla których młody wygląd skóry jest priorytetem, odpowiedź jest oczywista. Jednak my pragniemy przedstawić problem z perspektywy osób, dla których najistotniejsze jest zdrowie, a względy estetyczne pełnią rolę drugoplanową. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ za atrakcyjnym wyglądem najczęściej stoi doskonała kondycja zdrowotna. Jędrna, pozbawiona widocznych zmian i oznak starzenia się skóra z pewnością wpływa też na nasze samopoczucie. Pozwala czuć się pewnie i atrakcyjnie. A do takiego rezultatu wystarczy niewiele. Kolagen na zmarszczki jest bowiem antidotum zarówno na nowe, pojawiające się efekty upływu czasu, jak również i te, z którymi zmagamy się od wielu lat.

Jak powstają zmarszczki?

Działanie kolagenu na zmarszczki w dużej mierze wyjaśnia sam proces ich powstawania. Mowa oczywiście o zmarszczkach starczych, które pojawiają się wraz z upływem czasu. Oprócz nich każdy z nas odnajdzie na swoim ciele bruzdy ruchome, zmarszczki płodowe czy mimiczne. Od indywidualnych predyspozycji organizmu zależy również występowanie zmarszczek suchych (pojawiających się wskutek wysuszenia naskórka).

Skóra człowieka składa się z trzech głównych warstw: naskórka, skóry właściwej oraz tkanek podskórnych. Wraz z obniżającą się po 25. roku życia intensywnością produkcji kolagenu, redukcja włókien kolagenowych jest o wiele większa. Po prostu nasz organizm nie jest w stanie dostarczyć kolagenu w takich ilościach, które zahamowałyby proces rozpadu włókien, a ten zaś wiąże się bezpośrednio z widocznymi na naszej skórze zmianami, czyli zmarszczkami.

Dlaczego kolagen na zmarszczki okazuje się niezbędnym ratunkiem? Powód jest prosty – stanowi uzupełnienie białka, którego nasz organizm nie jest już w stanie wytworzyć w wystarczających ilościach. Naturalne procesy starzenia, jak również wspomagające je czynniki zewnętrzne, skutkują rozpadem włókien. Należy bowiem pamiętać, że często sami „pomagamy” Matce Naturze w przyspieszeniu procesu starzenia – chociażby przez narażanie naszej skóry na długotrwałe działanie promieni słonecznych (opalanie), jak również stosowanie nieprawidłowych i niekorzystnych dla jej kondycji zabiegów pielęgnacyjnych. Bardzo często zapomina się również i o tym, że nasza dieta i styl życia ma wpływ na wygląd cery, a co za tym idzie – tempo pojawiania się nowych zmarszczek. Z pewnością osoby pracujące w pomieszczeniach klimatyzowanych, palące papierosy, jak również i te, które poddały się drastycznemu odchudzaniu muszą liczyć się z widocznymi zmianami. Na szybsze pojawianie się zmarszczek narażone są także osoby o dynamicznej mimice, co jest oczywiście uwarunkowane genetycznie. Jednak we wszystkich wyżej wymienionych przypadkach efektywnym antidotum okazuje się kolagen na zmarszczki.

Dlaczego nie kremy?

Osoby poszukujące skutecznego sposobu na redukcję oznak starzenia się skóry z pewnością spotkały się z wieloma propozycjami w postaci kremów przeciwzmarszczkowych. Dlaczego jednak ich skuteczność jest znikoma? Odpowiedź jest prosta i wiąże się z naturalnymi właściwościami kolagenu. Na zmarszczki niezbędny jest bowiem środek, który będzie w stanie wniknąć w głąb struktury skóry. Kremy zaś nie mają takich właściwości. Nawet jeżeli uda im się przeniknąć przez naskórek, to zatrzymują się na poziomie skóry właściwej. To jednak nie rozwiązuje problemu, bowiem zarówno aktywność gruczołów potowych, jak również komórek kolagenowych uzależniona jest od właściwej stymulacji obszaru tkanki podskórnej, położonej najgłębiej. Dlatego też w walce ze zmarszczkami niezbędne jest zastosowanie naturalnych składników, które organizm będzie w stanie wchłonąć. Taki też jest kolagen, który przecież stanowi ponad 30% masy białkowej naszego ciała.

Jak powinna wyglądać kuracja?

Kuracja przeprowadzana przy wykorzystaniu kolagenu na zmarszczki musi być:

  • systematyczna,
  • ciągła,
  • właściwie przeprowadzona, co oznacza m.in. odpowiednie przygotowanie skóry.

Systematyczność i ciągłość są podstawowymi warunkami kuracji. Ze względu na to, że kolagen na zmarszczki ma za zadanie przede wszystkim wspomóc odbudowę włókien, a tym samym - w sposób naturalny i całkowicie zgodny z procesami biologicznymi organizmu - poprawić jędrność i elastyczność skóry, na widoczne efekty i dostrzegalne zmiany trzeba poczekać. Nie wystąpią one jednak, jeżeli zabiegi pielęgnacyjne nie będą przeprowadzane systematycznie.

Trzeci, z wyżej wymienionych warunków, jest równie istotny co dwa pierwsze. Wiele osób nie zwraca na to uwagi, jednak za efektywne przyswojenie dostarczanego od zewnątrz czystego kolagenu odpowiada w dużym stopniu właściwe przygotowanie skóry. Co się pod tym kryje? Przede wszystkim oczyszczenie jej z martwego naskórka, czyli peeling. Jest on konieczny, ponieważ martwy naskórek może blokować pory oraz uniemożliwiać bądź utrudniać wchłonięcie kolagenu. Oprócz tego peeling jest dla naszej skóry swoistym masażem, stymulującym także tkanki podskórne. W ten sposób aktywizują się komórki, które się w nich znajdują. Istotne jest również dokładne umycie twarzy tuż przed zaaplikowaniem preparatu. Wilgotna skóra ma o wiele lepsze predyspozycje do wchłaniania. Należy pamiętać, aby kolagen na zmarszczki rozprowadzać w takiej ilości, którą nasza skóra jest w stanie przyjąć. Jeżeli po delikatnym wklepaniu preparatu pozostaje on na naszej twarzy, to najprawdopodobniej użyliśmy go zbyt dużo.

W świecie mitów

Dotychczas uważano, że stosowanie kremów zawierających naturalny kolagen jest o wiele mniej skuteczne niż stosowanie zastrzyków. Argumentowano to przede wszystkim budową białka, które występuje w stosunkowo dużych cząsteczkach, co miało utrudniać mu przedostanie się przez pory skóry. Dzisiaj jednak wiemy, że jego struktura pozwala na efektywne wchłonięcie – występuje w postaci bardzo cienkich (o szerokości znacznie mniejszej niż szerokość porów skóry) cząsteczek.

Kolejnym mitem było stwierdzenie, że białko to jest bardzo słabe i podatne na liczne rozpady. Obecnie mamy jednak pewność, że wszelkie procesy laboratoryjne pozwalające pozyskać kolagen w czystej postaci, w żaden sposób nie szkodzą jego strukturze, a tym samym – pozwalają mu zachować pełną aktywność biologiczną. Inaczej wygląda to np. w przypadku hydroizolatorów rozdrobnionych włókien bydlęcych, które takiej aktywności nie wykazują.

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej, niezwykle istotnej zalecie tego rozwiązania. Jest nią niereaktywność, czyli również niealergiczność. Kolagen, występujący w sposób naturalny w naszym organizmie, dostarczony z zewnątrz, zostaje niemal natychmiast przyswojony i wykorzystany w trakcie procesów regenerujących włókna, a tym samym – redukujących zmarszczki. Zupełnie inaczej organizm może zareagować, jeżeli zaaplikowane zostaną mu preparaty o składzie zupełnie obcym, zawierającym elementy mogące wywołać objawy alergiczne.