March 31, 2016Write a few sentences to tell people about your store (the kind of products you sell, your mission, etc). You can also add images and videos to help tell your story and generate more interest in your shop.

To edit the content on this page, go to the Pages section of your Shopify admin.

Kolagen na rozstępy

Rozstępy – źródło problemu

Skóra jest naturalną barierą ochronną naszego organizmu. W sumie liczy ona sobie ponad 2 metry kwadratowe powierzchni. Oczywiście w zależności od miejsca na naszym ciele – jej grubość waha się. Nie zmienia to jednak faktu, że jako naturalna bariera doskonale współpracuje z naszym ciałem – rośnie wraz z nami. Jednak i ona czasem nie jest w stanie podołać wyzwaniu, jakim jest np. szybki i znaczący przyrost wagi, a co za tym idzie – zwiększenie objętości tkanki tłuszczowej (podskórnej). Wówczas skóra bardzo często nie jest w stanie nadążyć za zmieniającymi się proporcjami ciała. Sytuacja taka doprowadza do pękania włókien kolagenowych, które osiągają maksymalny stan rozciągnięcia i nie mogą wykazać się większą elastycznością. Konsekwencją są rozstępy, czyli widoczne – najczęściej na skórze brzucha, ud, piersi i pośladków - wrzecionowate pasma.

Rola włókien kolagenowych jest w tym miejscu niezastąpiona. To dzięki nim skóra jest elastyczna i jędrna oraz ma zdolności dostosowywania się do zmian zachodzących w naszym organizmie. To również one pozwalają jej zwiększyć objętość (np. w trakcie przyrostu masy ciała), jak i zmniejszyć ją, dostosowując się do warunków utraty masy ciała. Nie można jednak oczekiwać od włókien kolagenowych niczym nieograniczonej elastyczności. I ona ma swoje granice, co najbardziej widoczne staje się w trakcie nagłego przybrania na wadze.

Czy jednak problemowi rozstępów można zaradzić? Wiele mówi się o tym, że ma on uwarunkowania dziedziczne. Jednak i one nie przesądzają o podatności na występowanie rozstępów. Właściwa pielęgnacja skóry, a dokładniej – dostarczenie jej białek odpowiedzialnych za budowanie i wytwarzanie nowych włókien kolagenowych – pozwoli zminimalizować ryzyko występowania rozstępów, jak również podjąć skuteczną walkę z tymi, które już się pojawiły. Włókna mają dość złożoną strukturę, jednak ich podstawą są dwa białka: elastyna oraz kolagen.

Rozwiązanie

Kolagen na rozstępy należy stosować natychmiast po dostrzeżeniu pojawiających się zmian – kiedy mają one jeszcze odcień bladoróżowy. Wówczas skóra jest najbardziej skłonna do szybkiej regeneracji oraz efektywnej odbudowy zerwanych włókien. Kiedy zmiany te przybiorą postać białych pasm, powstałe pęknięcia najczęściej są już wyczuwalne w dotyku. Również ich usunięcie okazuje się o wiele trudniejsze i wymagające przeprowadzenia bardziej złożonych działań. Warto więc zadbać o to, aby systematycznie nawilżać skórę i dostarczać jej właściwego wsparcia, które pozwoli na efektywną regenerację włókien. Jeżeli jednak do ich zerwanie już dojdzie – warto sięgnąć po kolagen na rozstępy. Dostarczony od zewnątrz będzie natychmiastowym wsparciem w procesach odbudowy.

Dla kogo?

Niepodważalnym atutem kolagenu na rozstępy jest fakt, że działa on niezależnie od rodzaju skóry. To właśnie różni go od zwykłych preparatów pielęgnacyjnych, które trzeba starannie dobrać pod kątem charakterystyki oraz właściwości naszej skóry. W przypadku kolagenu wygląda to zupełnie inaczej, gdyż jest on naturalnym składnikiem, występującym zarówno w skórze właściwej, jak i tkankach podskórnych. Dostarczenie go od zewnątrz stymuluje więc produkcję i budowę włókien, co jest procesem całkowicie naturalnym dla naszego organizmu. Nie musimy się obawiać reakcji alergicznej, gdyż nie dostarczamy obcych substancji, a jedynie czysty kolagen.

Jak przeprowadzić skuteczną kurację?

Walka ze zmianami skórnymi wymaga czasu i systematyczności. Dlatego też kuracje pielęgnacyjne należy przeprowadzać dwa razy dziennie – w trakcie porannej i wieczornej toalety. Wówczas są one w stanie przynieść najlepsze rezultaty. Nie należy jednak oczekiwać natychmiastowych zmian – odbudowa włókien musi, niestety, trochę potrwać.

Czysty kolagen, dostarczany skórze najczęściej w postaci balsamu nakładanego na jej powierzchnię, musi mieć możliwość efektywnego wchłonięcia się. Dlatego też bardzo istotne jest, aby nakładać go na skórę czystą, delikatnie wilgotną, poddawaną regularnym zabiegom peelingującym, które złuszczają martwy naskórek.

Kolagen na rozstępy należy nałożyć na określone partie skóry, delikatnie go wklepując. Po około 8-10 minutach powinien on zostać całkowicie wchłonięty. Jeżeli tak się nie stało, to znaczy, że użyliśmy go za dużo i skóra nie jest w stanie przyjąć więcej preparatu. Po takiej aplikacji może pojawić się uczucie liftingu skóry – delikatnego napięcia. Jeżeli pragniesz go uniknąć – skorzystać z kremów nawilżających. Pamiętaj jednak o tym, że preparaty, które stosujesz, nie mogą zawierać:

  • retinolu,
  • ceramidów,
  • cynku,
  • kwasów owocowych.

Przed ich zastosowaniem zapoznaj się więc ze składem, który powinien znajdować się na opakowaniu.

Po jakim czasie pojawią się efekty?

Stosowanie kolagenu na rozstępy jest sposobem na naturalną regenerację. Wymaga więc czasu. Dlatego też – jeżeli kurację przeprowadzamy w sposób systematyczny i prawidłowy – znacznych postępów możemy spodziewać się po ok. miesiącu (chociaż zaleca się, aby cała kuracja trwała minimum 3 miesiące). Należy również pamiętać, że zależą one nie od naszego wieku oraz rodzaju skóry, ale przede wszystkim od samych rozstępów – ich stopnia zaawansowania. O wiele krótsza będzie walka ze zmianami nowo powstałymi, przyjmującymi postać różowych pasm, a o wiele trudniejsza i dłuższa okaże się kuracja skupiona na rozstępach w postaci białych pasm. Jednak dostarczenie naszemu organizmowi niezbędnego do odbudowy włókien białka zawsze prowadzi do zmiany – nawet w przypadku starszych i bardzo widocznych zmian (wówczas mamy możliwość nadać im tonację zbliżoną do naturalnego koloru skóry, a tym samym uczynić je mniej widoczne).

Dodatkowe zalety

Stosowanie kolagenu na rozstępy jest sposobem nie tylko na walkę z pojawiającymi się zmianami. Dostarczenie skórze wsparcia w postaci czystego kolagenu oraz elastyny znacząco zwiększa jej elastyczność i jędrność. Mamy więc okazję poprawić jej kondycję oraz spowolnić widoczne oznaki starzenia się. Kuracja ma więc zbawienny wpływ na cały nasz organizm. Z pewnością przyniesie też oczekiwane zmiany.