March 31, 2016Write a few sentences to tell people about your store (the kind of products you sell, your mission, etc). You can also add images and videos to help tell your story and generate more interest in your shop.

To edit the content on this page, go to the Pages section of your Shopify admin.

Kolagen do twarzy

Zarówno w kosmetologii, jak i farmacji, coraz częściej mówi się o istotnej roli kolagenu, który obecny jest w czystej postaci nie tylko w naszej skórze, ale również narządach. Jeszcze kilka dekad temu nie do pomyślenia byłoby sięganie po rozwiązania, które w sposób zupełnie naturalny i zgodny z procesami biologicznymi naszego organizmu, byłyby w stanie spowolnić proces starzenia się. Dzisiaj, kiedy coraz lepiej znamy nasz organizm – jego budowę, funkcjonowanie oraz zagrożenia, z którymi musi się zmagać – umiemy odnaleźć takie rozwiązania. Jednym z nich jest właśnie kolagen w proszku lub płynie. By jednak móc w pełni zrozumieć jego wartość, należy najpierw przyjrzeć się strukturze naszej skóry. Kolagen do twarzy to bowiem przede wszystkim ratunek dla niej.

Skóra człowieka

Ludzka skóra składa się z trzech głównych warstw: naskórka, skóry właściwej oraz tkanki podskórnej. Pierwsza z wymienionych stanowi barierę ochronną – zabezpiecza tkanki wewnętrzne przed potencjalnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Odpowiada również za właściwa wymianę wody. Drugą warstwą jest, wspomniana już wcześniej, skóra właściwa, która swoją sprężystość i jędrność zawdzięcza włóknom kolagenowym – to głównie z nich jest zbudowana. Pod nią znajduje się trzecia z wymienionych warstw – złożona przede wszystkim z tłuszczów tkanka podskórna. Odpowiada ona m.in. za regulację termiczną organizmu.

Skóra, stanowiąca naszą naturalną barierę ochronną, jest narażona na nieustanne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Powodują one ciągłe ubytki kolagenu, a w konsekwencji – przyczyniają się do szybszego starzenia się skóry. Traci ona wówczas swoją jędrność, staje się wiotka i sucha. Należy przy tym również uwzględnić znaczenie naturalnych procesów starzenia, które wiążą się z rozpadem włókien. W konsekwencji, niewłaściwie pielęgnowana skóra, pozbawiona wsparcia w procesach regeneracyjnych, może bardzo szybko utracić swój młody i atrakcyjny wygląd.

Antidotum

Jednym z najskuteczniejszych i jednocześnie najlepszych dla naszej skóry rozwiązań jest kolagen do twarzy. W żaden sposób nie naraża on organizmu na drastyczne zmiany powstające wskutek zabiegów chirurgicznych czy też ingerencji kosmetycznych. Jest całkowicie naturalnym sposobem na odbudowę włókien kolagenowych – pozwala nam uzupełnić straty, z którymi organizm nie jest już w stanie sam się uporać. Jeżeli nawet przystosowany jest do wytworzenia nowych włókien, które zastąpią te zniszczone (wskutek naturalnych procesów starzenia), to w przypadku intensywnego oddziaływania promieni słonecznych, czy też zanieczyszczonego powietrza, nie będzie on w stanie nadążyć z tak intensywną produkcją. Niezbędne jest wsparcie, które uzupełni utracone zasoby kolagenu.

Kolagen do twarzy, czyli…?

Wiele mówi się o stosowaniu kolagenu do twarzy. Czy jednak wiemy o nim wszystko? Dotychczas utarło się przeświadczenie, że jest on antidotum na zmarszczki. Jednak zapominamy o tym, że ze względu na swoje właściwości pozwala on nie tylko zachować jędrność skóry i zapobiec jej przedwczesnemu wiotczeniu, ale również znacząco poprawić jej ogólną estetykę. Co to jednak oznacza? By zrozumieć znaczenie tego wyjątkowego białka warto przyjrzeć mu się bliżej.

Cząsteczki kolagenu swoją strukturę zawdzięczają spiralnym łańcuchom peptydowym. W każdym z tych łańcuchów występuje 19 aminokwasów, które są podstawowym składnikiem budulcowym białka. Skonkretyzowanie budowy danej cząsteczki związane jest z jej występowaniem i funkcją. Inna więc będzie budowa tych, które występują w skórze twarzy, inna zaś tych, które pojawiają się w osierdziu. Pewne jest jedno – kolagen dla naszego organizmu jest składnikiem niezbędnym.

Kolagen do twarzy nie odpowiada więc jedynie za jędrność skóry. Wnikając w jej głąb (szczególnie do skóry właściwej, ale również do tkanek podskórnych), jest w stanie wspomóc skórę w intensywnej regeneracji. Osoby stosujące kolagen w proszku lub też w czystej postaci (kolagen rybi) mogą również podjąć skuteczną walkę z przebarwieniami skórnymi. Ponadto – białko to jest w stanie w sposób efektywny wspomóc regenerację naczyń krwionośnych – również i tych, które znajdują się w skórze naszej twarzy. Jest to szczególnie istotne działanie dla osób, które zmagają się z cerą naczynkową.

Jak nakładać?

Warto zastosować kilka podstawowych zasad, które pomogą kolagenowi nie tylko wniknąć w głąb skóry, ale również efektywnie wzmocnić jej regenerację. Przedstawiamy więc poniżej kilka praktycznych wskazówek, które z pewnością zintensyfikują oddziaływanie kolagenu do twarzy.

  1. Stosuj kolagen dwa razy dziennie – najlepiej w trakcie porannej i wieczornej toalety.
  2. Zadbaj o prawidłowy bilans witaminowy – przyjmuj naturalną witaminę C, która jest niezbędna do zaistnienia procesu kalogenozy.
  3. Jeżeli decydujesz się na regularne stosowanie preparatu – nie zapominaj o odpowiedniej higienie, czyli także peelingu skóry, która będzie potrzebowała oczyszczenia oraz właściwej stymulacji.
  4. Preparat nakładaj ZAWSZE na skórę umytą oraz lekko wilgotną. Na skórze pozostaw jedynie cienką jego warstwę i delikatnie ją wklepuj (należy uniknąć smarowania). Jeżeli po wykonaniu tych czynności na skórze nadal pozostaje warstwa preparatu, to znaczy, że było go za dużo.
  5. Unikaj dodatkowych środków i preparatów naskórnych. Wiele z nich – nawet jeżeli są to kremy pielęgnujące i regenerujące – zawiera składniki, które nie powinny być stosowane w trakcie kuracji. Należą do nich m.in.:
  • retinol,
  • cynk,
  • kwasy owocowe,
  • ceramidy.

W przypadku konieczności zastosowania balsamu zawierającego jeden z powyższych składników – należy odczekać min. 30 minut po przeprowadzeniu kuracji, aż kolagen do twarzy całkowicie się wchłonie. Warto również, decydując się na zastosowanie kuracji, zwrócić uwagę na to, aby sięgnąć po czysty kolagen. Wiele z dostępnych na rynku środków kosmetycznych jako główny składnik wykorzystuje hydroizolator rozdrobnionych włókien bydlęcych (lub wieprzowych). Takie preparaty nie są w stanie wspomóc efektywnej i przede wszystkim bezpiecznej dla naszej skóry regeneracji.