May 04, 2015

bialko kolagenowe › czysty kolagen › dyskopatia › dzialanie kolagenu › kolagen bez chemii › kolagen w proszku › kolagen ze skory lososia › menopauza › naturalny kolagen › osteoporoza › reumatyzm › sciegna › stawy ›Write a few sentences to tell people about your store (the kind of products you sell, your mission, etc). You can also add images and videos to help tell your story and generate more interest in your shop.

To edit the content on this page, go to the Pages section of your Shopify admin.

Aktywny kolagen ze skóry łososia

Kolagen to proteina podporowa skóry, zapewniająca jej odpowiednie napięcie, sprężystość i elastyczność. U człowieka stanowi 1/3 wszystkich białek ustroju. Jest najważniejszym białkiem strukturalnym, bardzo odpornym na rozciąganie. Stanowi główne białko tkanki łącznej. Kolagen jest niesamowicie wytrzymały na rozciąganie. By zerwać włókno kolagenowe o średnicy zaledwie 1 mm, trzeba użyć obciążenia co najmniej 10 kg.

Komórki skóry po 25 roku życia zmniejszają swoją naturalną produkcję kolagenu, przez co wiotczeją, spowalniają metabolizm i szybciej obumierają. Skórę trudniej jest nawilżyć i odżywić.

Z czasem włókna elastyny i kolagenu ulegają osłabieniu, a co za tym idzie zanikają gruczoły łojowe i potowe. Skóra staje się sucha, zwiotczała i pokryta zmarszczkami. W organizmie spada poziom naturalnej produkcji kolagenu. Synteza i degeneracja kolagenu trwa przez całe nasze życie. Zużyty ulega degradacji, braki są natychmiast uzupełniane. Wraz z wiekiem proces degeneracji kolagenu zaczyna przeważać nad procesem jego syntezy. Odtwarzanie kolagenu niemal całkowicie ustaje po 60-70 roku życia, wraz z zanikiem aktywności neurohormonalnej. Pogarsza to nie tylko wygląd skóry, ale również wpływa niekorzystnie na stan zdrowia. Kolagen bowiem to nie tylko budulec struktur skóry, ale również kości, ścięgien, stawów oraz oka.

 

Kolagen a osteoporoza

 

Zaburzenia metabolizmu kolagenu kostnego powoduje odwapnienie szkieletu kostnego, co przyczynia się do zwiększenia kruchości kości i podatności na złamania. Kość to tkanka porowata składająca się w 90% z kolagenu, w której zachodzi proces łączenia się kolagenu z wapniem, fosforem i magnezem. Jeśli w młodości nie była wytworzona odpowiednio bogata struktura kolagenowa kośćca, na starość grozi nam osteoporoza. Do odbudowy zniszczonych osteoporozą kości potrzebny jest kolagen, ponownie wytworzony przez organizm. Stymulacja organizmu do wytwarzania kolagenu kostnego, wydaje się być najlepszym sposobem walki z osteoporozą i jest przedmiotem szeroko prowadzonych, interdyscyplinarnych badań naukowych.

 

Kolagen a żylaki

Włókna kolagenu stanowią ważny element śródbłonka naczyń żylnych, w tym zastawek żylnych. Odpowiednia ilość i jakość kolagenu w ściankach naczyń żylnych warunkuje utrzymanie ich prawidłowych funkcji i właściwości biochemicznych.  Naczynia żylne zasobne w kolagen są sprężyste i elastyczne, przez co lepiej zapobiegają cofaniu się krwi w stronę serca. Dotychczasowe badania naukowe wskazują, że zawartość białek strukturalnych, takich jak elastyna i kolagen, jest zmniejszona w żylakach w porównaniu do żył zdrowych.

 

Kolagen a stawy

Osteoartretyzm, czyli choroba zwyrodnieniowa stawów - zwiazane z wiekiem zwyrodnienie chrząstki stawowej i kości, jest powodem 25% wszystkich wizyt u lekarza pierwszego kontaktu w USA a liczba ta według lekarzy będzie się zwiększać. Ponad 52 miliony Amerykanów, czyli 23% całej, dorosłej populacji cierpi na jakąś formę artetyzmu. Połowa wszystkich recept na niesteroidowe leki przeciwzapalne (NSAIDS), takie jak ibuprofen (które są przepisywane na osteoartretyzm), nie przynosi żadnych efektów poza przejściowym otępieniem bólu.

Ludzkie stawy zaprojektowane są w sposób, który umożliwia gładki ruch kości na obu stronach stawowej przestrzeni. Dlatego stawy są wyścielone gładką, szklistą substancją zwaną chrząstką, która służy jako środek poślizgowy i amortyzator wstrząsów. Chrząstka składa się z różnych biomolekuł, wliczając w to białka, wodę i małe cząsteczki, które pomagają redukować tarcia i utrzymywać stawy w dobrej kondycji. Jednym z tych białek jest kolagen, który stanowi największą część chrząstki.

Dwie główne postacie artretyzmu, osteoartretyzm i reumatoidalne zapalenie stawów, pociągają za sobą zniszczenie integralności w obrębie bezcennej chrząstki stawowej. Osteoartretyzm jest konsekwencją zwykłego "zużycia podczas eksploatacji" stawów (stąd jest w dużej mierze nieunikniony). Reumatoidalne zapalenie stawów, z drugiej jednak strony, uznaje się jako zapalną, autoimmunologiczną chorobę, która powstaje kiedy organizm mylnie atakuje swoje tkanki, w tym przypadku wyściółkę stawową oraz chrząstkę.

 

 

Substancje czynne w winogronach zapobiegają degeneracji kolagenu

Procyjanidyny z winogron hamują działanie kolagenazy – enzymu odpowiedzialnego za degenerację kolagenu. Ich dobroczynne działanie oparte jest na ich wyjątkowej zdolności w usuwaniu wolnych rodników oraz modulacji enzymów proteolitycznych.

 

Kolagen ze skóry łososia to naturalny kolagen o najwyższej na rynku dawce. Suplementacja takim kolagenem zapewni nam zdrowe stawy i komfort życia. Regularne stosowanie kolagenu ze skóry łososia powoduje znaczną ulgę od bólu, opuchlizny i utraty funkcjonalności stawów, występujących zarówno w osteoartretyzmie, jak i w reumatoidalnym zapaleniu stawów. Jest jedynym kolagenem, który pobudza komórki do produkcji kolagenu ustrojowego, a tym samym blokuje enzymy, które wywołują stan zapalny stawów.

Kolagen ze skóry łososia :

- Pomoże przy leczeniu żylaków

- Wspomoże prawidłowe funkcjonowanie stawów ( odbudowując chrząstkę i płyn stawowy )

- Jest niezastąpiony w walce z osteoporozą, dyskopatią i paradontozą

- Podniesie ogólną odporność organizmu

- Pomoże przy leczeniu jaskry i katarakty

- Skróci rehabilitację do minimum po urazach aparatu ruchu.

- Zwolni process starzenia organzimu

- Zapewni nam regenerację skóry, włosów i paznokci

- Pomoże spłycić zmarszczki

- Pomoże zlikwidować blizny i przyspieszy gojenie ran

- Wspomoże walkę ze schorzeniami skóry, takimi jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik czy alergia